Paríš?   . . .    Parím!
*
Preteky Paríž - Peking
Väčšina z nás pozná medzinárodné preteky Peking to Paris. Hoci tieto preteky majú viac ako storočnú históriu, málo ktorý návštevník našich stránok sa týchto pretekov zúčastnil, či už aktívne, alebo ako divák. Pretekov, toré organizuje náš portál, sa však môže zúčastniť prakticky každý vlastník motorového vozidla ...
*
. . .
*

Paríž je už dlhší čas hlavným mestom Francúzka. Je to však i názov niekoľkých stravovacích zariadení na Slovensku. A práve táto skutočnosť nás viedla k usporiadaniu pretekov...
*
Peking, ako metropola najľudnatešej krajiny na tejto planéte, je tiež zaujímavou destináciou. My evidujeme tento pojem opäť medzi stravovacími zarideniami a toho sme sa rozhodli využiť ako možnosti na zriadenie cieľa našich pretekov Paríž - Peking.
*
Záujemcov o účasť na pretekoch Paríž - Peking 2011 týmto vyzývame na registráciu pretekárov. Zaregistrovanie je možné prostredníctvom e-mailovej správy na adrese pp@kamnajedlo.sk. Do správy uveďte Vaše meno, priezvisko, prípadnú prezývku, typ vozidla a ŠPZ.
*
Princípom pretekov je účasť na prestížnom projekte. Každý pretekár získa autentický suvenír, vyrobený výhradne pre toto podujatie a účastnícky list. Na víťaza je samozrejme pripravená originálna cena. Pozdravom účastníkov pretekov je "Paríš?" a odpoveďou na tento pozdrav je "Parím!".
*
Pravidlá pretekov spočívajú v tom, že žiadne pravidlá neexistujú. Preteky sú odštartované v určitý čas "Č" a ten, kto ako prvý získa cieľovú pečiatku v Pekingu a zapíše sa do pamätnej Knihy prianí a sťažností, stáva sa víťazom. Bez ohľadu na použitú trasu, kategóriu vozidla, vek, farbu pleti, pohlavie, alebo použité palivo. Víťaz je preto v každom ročníku absolútny. Jeho meno, vozidlo a čas dojazdu budú zverejnené i našom portáli.
*
2011 Víťaz: Zbygniew Kowalski
*
*
Na záhlavie