Priestor pre reklamný text
*
Poslať príspevok e-mailom
*
Maťo Hotel Dubná sklala v Žiline nad starým Tescom akosi pritvrdzuje ceny. Nie že by boli v minulosti dáko nízke, ale v poslednom čase to už vážne preháňajú. Zčasu na čas sme sa tam zastavili s kolegami na kapučíno, alebo iné telé nápoje. Pri prechode z korún na eurá sme sa tešili, že nám na zaplatenie stačia mince. To už ale opäť neplatí. Možno že nejaký nechutný čaj by vedeli ponúknuť za 2 €, ale na všetko ostatné už treba bankovky. neodvažujem si tipnúť na koľko tam vychádza ubytovanie. Asi tam chodiť prestaneme a bude pokoj.
*
Vlasťo Kaštiel v Čičmanoch by mohol byť slušným hostincom keby... Zariadenie pamätá ešte asi Marku Terku. Parkovisko je naopak riešené asi pre budúce generácie, keď sa bude dať parkovať do výšky a nezaberie to takú veľkú plochu. Možno, že to majú na triku pamiatkári, ale potom to môžu rovno zavrieť. Tie drevorezby, čo tam predávajú môžu ponúkať i zo stánka 2x2m. Okrem toho som presvedčený, že to do krčmy ani nepatrí.
*
Jóžin Na najhoršom úseku D1, medzi Martinom a Kraľovanmi, ktorý ešte asi dlho nebude dokončený, otvorili motorest Rapid. Ak by ho aj neotvorili, nič by sa nestalo. Je to hanba stravovacích zariadení na trase Bratislava - Košice. Malé porcie, dlhé čakacie doby na jedlo a o pití ani nehovorím. Pivo vám tam načapujú tak polhoďku po jedle. Tvária sa ako nóbl podnik, ale je to tak na úrovni IV.cenovej bez obsluhy. Až na tie ceny samozrejme.
*
Miro V Žiline pri mrakodrape, kúsok od lesoparku majú penzión Kamélia. Neviem prečo, ale mne to stále pripadá ako keby sa volal Kanália. Je k nemu dosť zlý prístup a ani prostredie nie je celkom ideálne. A vlastne ani ceny nie sú nijako moc priaznivé. Čudujem sa štamgastom, že tam chodia. Možno je to len preto, že to majú blízko z domu a je to lepšie, ako byť triezvy. Tak to je môj príspevok ku penziónu Kanália.
*
Ferenc Dolnokubínskym športovým fanúšikom, ktorí navštevujú tamojší hostinec Kopačka nie je čo závidieť. Ja by som tam hlavne nakopal zadok tomu výčepákovi, ktorý už nikoľko storočí neprepláchol trubky. Možno až keď športovci uspejú v európskych pohároch, zafinancujú výmenu trubiek za nové.
*
Siouxovia Motorest Rapid pri kruhovom objazde za Martinom nemá medzi motorkármi najlepšiu povesť. Jedlo býva nedovarené a čaká sa naň ako keby obsluhovali 200 ľudí. Pritom je tam i cez obed poloprázdno.
*
Aďo Hostinec Pod Jablonkou, medzi domorodcami prezývaný Ukrajina, má dosť nepohodlné kavalce na sedenie. Že by v celom Liptovskom Mikuláši nemali možnosť zohnať normálne stoličky? Majiteľ by sa mal nad pohodlím svojich zákazníkov vážne zamyslieť, aby sa nemusel hambiť.
*
Miňo Hostinec Bobega pri Liptovskej Osade ma milo prekvapil jedálnym lístkom. Žiadne hranolky a steaky, žiadne hamburgery, žiadne kung-fu, alebo podobné nejedlé špeciality. Riadne a klasické slovenské jedlá. Pirohy, halušky, Jánošíkovo rebierko a ďalšie pohúťky našich starých mám, podľa ktorých je jasné, že sme doma nie v unifikovaných bufetoch fastfoodového typu.
*
Žlté lebky V motoreste Rapid pri Sučanoch nevracajú drobné. Nie že by 5 centov boli veľké peniaze, ale slušnosť by bola výdavky aspoň vybrať z kasy a položiť na pult. Záleží už od zákazníka, či si ich zoberie, alebo nechá ako tringelt.
*
Maroš Reštaurácia a hotel Áčko v Ružomberku majú jednu veľkú slabinu. Sú to parkovacie miesta, ktoré absentujú a znemožňujú návštevníkom zaparkovať v blízkosti tohto stravovacieho zariadenia. Najbližšie parkovisko je pri Tescu, ale ísť pol kilometra do kopca, to už nie je ono!
*
Zuzka Najdrahšie pivo vo Vrútkach dostanete vo Vivienne na konci pešej zóny!
*
Irena Pri Podbanskom nie je len megahotel Permon, ale i pidihostinec Sviští brloh. Nie, že by mohol permoníkom konkurovať, ale ako výčap je na prijateľnej úrovni. Prostredie je slušné, ceny zaplatiteľné a nápoje pitné. Pozdravujem partiu motorkárov Žlté lebky, ktorá sa tam minulý víkend utáborila.
*
Mirka Motorest Rapid za Martinom je asi najhorší pultový predaj v širokom okolí. Pri každej návšteve zaregistrujeme zvýšené ceny a rozbité poháre na odkladacích stojanoch. Ako keby nemohli stojany vymeniť za také, na ktoré sa poháre zmestia. Možno práve pre tieto črepy stále zvyšujú ceny jedla. Navrhujem, aby pouvažovali nad plastovými teglíkmi. I tak tá hygiéna tam nie je nič moc. Raz som nechtiac nazrela otvorenými dverami do kuchyne a prešiel ma hlad...
*
Vladko Horský hotel MNÍCH pri Bobrovci je veľmi dobre situovaný, má dobré vybavenie a ceny, ktoré si môže dovoliť každý. Už dvakrát sme tam boli na workshope a nemôžem sa na nič sťažovať. Ubytovanie, jedlo i nápoje sú na velice dobrej úrovni.
*
Ivoš Gôtovanský hostinec Na vŕšku je typická dedinská krčma. Otvorené je podľa potreby, nalievajú primerane stavu hosťa a jeho okolia. Pívečko majú dobré, krčmár je sympaťák. Odporúčam navštíviť pre ličbu depresií.
*
Milka Western Penzion v Rožomberku má minimálne jednu veľkú chybu. Parkovacie miesta nezodpovedajú kapacite tohto megastánku, ale pre cyklistov to stačí. Možno by tam mohli vybudovať podzemné garáže, ale popravde by takýto počin asi narušil kolorit a atmosféru tohto ranča. Druhou chybou, i keď nie takou markantnou je skupinka gemblerov, ktorí sa tam večne dohadujú kto bude prehrávať na jedinej výhernej mašinke, ktorú sem dali namontovať. Takže suma sumárum: pre nezávislých cyklistov je tento penzión to pravé zariadenie na občerstvenie i ubytovanie.
*
Yuray Penzión pod Oblazom pri Terchovej je vcelku slušným podnikom. Dá sa použiť i ako turistická základňa pri potulkách Oravou. Hoci tamojší domorodci nie sú ideálni, nikto nás predsa nenúti, aby sme sa s nimi kamarátili, alebo dokonca aby sme sa od nich dali opíjať. Príroda je tam naozaj krásna a nemá cenu si nechať pokaziť dojem bandou nešťastníkov.
*
Alien V Pub restaurante Centauri som mala morské plody. Z 200g porcie bola 180g struhanka. Varia grcovne, taký pajzel
*
Rado V kaviarni Bisquit v Liptovskom Hrádku si môžete dať qasinkové pivo s bagetou - to nemá chybu!
*
Boťo Zmrzlinu majú v Tvrdošínskej Harmónii prijateľnú a za normálne ceny.
*
Sisa V žilinskom Pube Centauri sme boli s partiou a teda nič v zlom, ale na zaplakanie. Vekový priemer 50-60 tomu zodpovedajúca aj hudba.Takže odporúčam, ale pre starších ľudí...
*
Jarka V priebehu systému školení obchodných zručností som navštívila niekoľko hotelov SOREA. Najkrajšie prostredie a prírodná atmosféra je ale jednoznačne v hoteli SOREA Máj Liptovský Ján. Odporúčam ho všetkým vzdelávacím akadémiám, či už noblesným, alebo nízkorozpočtovým.
*
Vendelín Bistro v Jasnej má dosť vysoké ceny. Pri takejto obchodnej politike musia mať veľmi mlý obrat aj to len v sezóne. Nech si zoberú príklad z poľských tržníc. Pri polovičných cenách by predali desaťnásobok.
*
Gogo Na Martinskej tržnici, ktorú miestni prezývajú skanzen, sa nachádza bistro pod Riadkom. Nalejú tam každému kto tam zavíta a v tom je chyba. Tí, čo majú "nakúpené" a odchádzajú odtiaľ a triafajú sa do zákazníkov tržnice, ktorí ešte nakúpené nemajú. Navrhujem, aby toto bistro bolo zrušené, alebo aby personál nenalieval podnapilým návštevníkom alkohol.
*
Bobby V Žiline na Revolučnej ulici som navštívil buffet UNI-LUC. Nevim prečo som sa odhodlal k tak nejapnému činu, ale viac už to isto neurobím. Asi ma ku tomu viedol hlad a smäd. Aj napriek tomu, že hlad je najlepší kuchár, nemyslím si, že by ma ku takejto zbesilej návšteve ešte raz donútil. Za kúsok akejsi grcky s malinovkou si vypýtali päť a pol éčka. Účtenku mi nedali a na výdavok som čakal dobrých 5 minút. Ešte sa tvárili ako keby som ich neviem ako zdržoval. Ak sa takto správajú k zákazníkovi, tak by ma zaujímalo, kto sa do takého pajzlu vráti ešte raz.
*
Nowson Martinská čajovňa Amrit bola dobrá, ale v poslednej dobe sa akosi pokazila. Taký čudný zápach, ako keby tam nocovali pofidérne zjavy. Stálo by za to ju vydezinfikovať, aby tam opäť mohli chodiť slušní ľudia.
*
Lopuch V Dolnom Kubíne je bistro Alamndra. V tom bistre majú samé dobré veci. Ja si tam dávam občas čaj s miňonkami. Pingeľ sa na mňa díva podozrievavo, asi že to nie je žiadna veľká tržba. Asi tam už chodiť nebudem.
*
Developer Bistro Lotos v Liptovskom Mikuláši je podnik na úrovni. Obsluha, ceny, prostredie - všetko je O.K.
*
Justín Cukráreň v Dome potravín vo Vrútkach je dobrá, ale príliš vysoko. Mohli by ju presťahovať do nižších sfér, aby sa človeku netočila hlava, keď odtiaľ odchádza. Obsluha trocha nestíha, ale aspoň sa neprepchávam tak rýchlo.
*
Mirec Jednoduchý hostinec pre jednoduchých pijanov v Mikuláši. Tak by sa dala definovať krčma U Kapláňov. Interiér zodpovedá cenovej kategórii tejto putyky. Nábytok pretretý na zeleno pripomína zariadenie v kasárenskej arme. Nechodím tam tak často, aby som zažil stresové situácie, keď niekto preberie, ale musí to tam byť vtedy veľmi zaujímavé. Takže na pitie áno - na jedlo asi nie!
*
Miki Pri návšteve Bešeňovských čvachtacích zariadení odporúčam ubytovanie v penzióne Fontána. Ceny, ľudia i služby sú tam veľmi zaujímavé. Ten kto chce spojiť relax so slušným ubytovaním, nemá o čom rozmýšľať!
*
Rasťo Ružomberský hostinec Dreváreň je oproti susednému Korýtku lákavejšou alternatívou hneď z niekoľkých dôvodov. Väčšie a chutnejšie porcie, rozmernejšie priestory i prijateľnejšie otváracie hodiny ma vždy presvedčia, kde mám zakotviť a nechať sa občersviť pohľadným personálom. Možno je to voči Korýtku nefér, ale i oni by sa mohli zlepšiť, keby chceli.
*
Alena Vo väčšine hostincov, reštaurácií i motorestov už dnes dostanete chlieb, alebo pečivo v cene menu. Tmavou výnimkou z tohto pravidla je motorest Rapid pri Sučanoch. Nechajú si tam zaplatiť za každú kôrku. Pritom majú ceny denného menu už tak premrštené, že by sa vám mohlo zdať, že ste v značkovej reštaurácii Tiffany. Hanba tejto chamtivosti.
*
Monika Biznis, ktorý realizuje reštaurácia Astria vo Vrútkach je založený na zamlčovaní takých podstatných informácií, ako je cena. Zašli sme tam minulý týždeň s kamoškami na obed. Kým sme dostali jedálny lístok a pozreli si ho, prešla hodina "H". Vybrali sme si z denného menu syrový špíz a hovädzí vývar. Obsluha nás upozornila, že je po 13:00 a preto už menu nepodávajú. Opýtali sme sa, čo by nám odporúčili, aby sme dlho nečakali. Poradili nám syrový špíz. Ako príloha nám postačili varené zemiaky, aby sme sa už nezdržovali. Šok ale prišiel pri platení. Denné menu v cene stravného lístku obsahovalo špíz a polievku. Na samotný špíz však nestačilo 7€! Že ich hanba nefackuje!
*
Tilka Hotel Impozant sme navštívili pri ceste do Martina. Pekne a vkusne zariadený, prijateľné ceny i ľudia. Až na trocha rušnejších hostí nemalo ubytko chybu. Budem ho vychvaľovať, kadiaľ budem chodiť a možno aj ďalej.
*
Andrea Priatelia mali sme svadobný obrad v Sobášnom Paláci v Bytči (to bolo úžasné, nádherné proste perfektné) a následne svadobnú hostinu v reštaurácii "Palatín" v Bytči. Hneď na úvod zmeškal majiteľ naše privítanie, potom sme sa asi 10 minút úplne nudili až svedkovia radšej začali hosťom nalievať aby nebola nuda. Napokon dvom hosťom doniesli na tanieri pokazené smradľavé mäso. Aby toho ešte nebolo dosť tak nás okradli o alkohol ktorý sme si tam priniesli a napokon cena na osobu ktorú nám garantovali od 28 do 30,- EUR stúpla pri vyúčtovaní na 34,80 EUR. Urobte si sami obraz ja mám na to 20 svedkov našich svadobných hostí. Majiteľka pri vyúčtovaní je arogantná ako keby Vás už nikdy nechcela vidieť radšej. Naozaj sa radšej prejdite zo Sobášneho Paláca niekam ďalej na oslavu. Využívajú to že majú reštauráciu 10 metrov od Paláca ale všetko ostatné je potupné a ak chcete mať príjemnú spomienku na Váš krásny deň tak si ho v Palatíne nepokazte prosím.
*
Kajo Profesionálny prístup zamestnancov Hotela Luna v Priekope pri Martine odporúčam všetkým, kto pripravujú svadobnú hostinu. Ceny primerané, starostlivosť a zodpovednosť nadpriemerná!
*
Kráska V Sučanoch pri kruhovej križovatke je super miesto, motorest Rapid. S manželom a deťmi tam chodíme pravideľne, dá sa tam veľmi dobre najesť (rezne trčia cez celý tanier :-) a sú naozaj chutné) za super ceny. Aj naše deti sú tam spokojné, lebo kým sa my môžme najesť a dať si kávu na terase, oni sa vyblbnú na detskom ihrisku. Odporúčam :-).
*
Jana Dobrý deň. Zvyknem rôzne na fórach reagovať na kvalitu slovenských služieb...a čo sa týka motorestu Rapid medzi MT a Sučanmi, chodievam tam cez víkendy s rodinou. Ešte som tam nemala žiadny problém. Decka sa majú kde hrať, obsluha nám vždy vyšla v ústrety. Porcie sú dosť veľké a ceny primerané. Zatiaľ nám tam vždy chutilo.
*
* *
*
Poslať príspevok e-mailom
Na záhlavie