Priestor pre reklamný text
*
Poslať príspevok e-mailom
*
Staňa Pozdravujem a chválim obsluhu hostinca Erika v Topoľčanoch. Nápoje, či alko, či nealko sa tu konzumujú vo veľmi príjemnom prostredí. Nemám čo vytknúť.
*
Karči Ak ste ešte neboli na prasacích hodoch, choďte do Soblahova. Pohostinstvo U Ondreja je ten pravý prasačí raj. Tlačenka, klobásy, jaternice - to je normálka. Ale tie kolená nevie urobiť lepšie ani moja starká. A to už je čo povedať! Labúžo a pošušňáníčko. Napral som si tam lalok, ako ešte nikdy. A vôbec mi z toho nebolo šoufl. Pri najbližšej príležitosti si to musím zopakovať.
*
Marka Nová Baňa - Stará Huta - hostinec totalitných mravov. Nostalgia dekorovaná zástavami štátov Warszawskej zmluvy a RVHP. Jedlo sa dá jesť, pivo sa dá piť. Boli sme tam s manželom a malým minulý víkend a som si istá, že nie naposledy. Totalitné pohostinstvo tak samozrejme vyzerať nemohlo, ale ako skanzen starých poriadkov je to perfektná myšlienka.
*
Vlasťo Kaštiel v Čičmanoch by mohol byť slušným hostincom keby... Zariadenie pamätá ešte asi Marku Terku. Parkovisko je naopak riešené asi pre budúce generácie, keď sa bude dať parkovať do výšky a nezaberie to takú veľkú plochu. Možno, že to majú na triku pamiatkári, ale potom to môžu rovno zavrieť. Tie drevorezby, čo tam predávajú môžu ponúkať i zo stánka 2x2m. Okrem toho som presvedčený, že to do krčmy ani nepatrí.
*
Kevin Hostinec Magura v Piešťanoch nie je nič moc a nemajú nás tam veľmi v láske pre našu farbu pleti. Pritom nerobíme binec, ani z polovice ako tamojší štamgasti. Tak neviem, či tam onedlho nebudú obsluhovať len Eskymákov, alebo snehuliakov.
*
Jožo Príšerný rámus - asi živá hodba - sa ozýva v Nemšovej na námestí z hostinca Slovenská pivnica. Človek sa tam obáva čo i len nakuknúť, aby neprišiel o sluchovody, bubienky a ďalšie časti uší. Takto plašiť môžete vrabce a nie ľudí!
*
Bláža Za Bardejovský hostinec Na hradbách by sa nemusel hanbiť ani Mikuláš V. zo Zemplína. Veľmi dobrá úroveň obsluhy i vybavenie interiéru sú zárukou prvého dobrého dojmu. Jedlo a nápoje už len potvrdia, že je to skutočne kvalitný hostinec.
*
Maťa Ešte zo študentských čias si pamätám hostinec Saigon v Trnave. Chodievali sme tam z priemyslovky s babami i chalanmi "na jedno". Nedávno som tam po rokoch zavítala na kontrolnú návštevu. Bambusákov už tam nestretnete, ale inak je tam stále dosť dobré osadenstvo. Niekedy je dobré zaspomínať na zašlú slávu našich zakázaných pláckov. Už to ale nikdy nebude to, čo sme vtedy zažili.
*
Ferenc Dolnokubínskym športovým fanúšikom, ktorí navštevujú tamojší hostinec Kopačka nie je čo závidieť. Ja by som tam hlavne nakopal zadok tomu výčepákovi, ktorý už nikoľko storočí neprepláchol trubky. Možno až keď športovci uspejú v európskych pohároch, zafinancujú výmenu trubiek za nové.
*
Rado Pri návšteve Giraltoviec mi nedalo, aby som nenavštívil hostinec Geralt. Perfektné prostredie stredovekého kaštiela dobre vychladené pivo a štýlová obsluha. Vidno, že i v menších mestečkách môžu byť služby na úrovni.
*
Rado V hostinci Alpina na Žltom piesku pri Banskej Bystrici je radosť posedieť. A keď človek spadne, mal by sa pozviechať a znovu posadiť. A keď už je na tom tak zle, že nevládze, je tu ochotná obsluha, ktorá mu pomôže do blízkeho lesíka, aby si uľavil...
*
Jaja Prijateľne chutné a prijateľne lacné pokrmy podávajú v hostinci AV-Trade v Banskej Bystrici. Na terase sa dá posedieť od jari do jesene. V zime to už taká pohodička nie je, ale oproti tomu aký to bol kedysi pajzel, sa to oveľa zlepšilo. Na zdravie!
*
Vašo Luteránska krčma v Sabinove býva na môj vkus často zavretá. Ale možno je to taká sabinovská tradícia, že tam často zatvárajú. Pamätám sa, keď som bol na vojne, tak mi tam zavreli súdruha v boji, ktorý tak trocha šikanoval zobákov. Tuším ale, že to nebolo zavretie do tohto hostinca. Ešte, že tam nemusím chodiť často a ešte lepšie, že si ma tam tiež nennechali.
*
Bohuš Pri cestovaní cez Dolné Srnie sa všetci vyhnite Pohostinstvu Hejbal. Na prvý pohľad fajn hostinec, ale tie služby, jedlo, obsluha... Hádam i v Albánsku sú na tom lepšie ako v tomto Novomestskom regióne. Nerád kritizujem to, čo sám neviem robiť, ale keď to neviem, tak to nerobím. Už len chýba, aby Vás niekto trafil šípkou, ktoré tam prevádzkujú. Podnapitých "závesových" hráčov je tam dostatok na to, aby sa im to podarilo...
*
Ondro Hostinec pod hradom v Považskej Bystrici sa oplatí navštíviť. Pizza s pivom, alebo s kofolu zasýti a chutí viac ako akýkoľvek fasfoodový blivajs. Je fakt, že šoféri by to tam s tým pivom nemali preháňať, ale to už nech si kontrolujú policajné orgány.
*
Aďo Hostinec Pod Jablonkou, medzi domorodcami prezývaný Ukrajina, má dosť nepohodlné kavalce na sedenie. Že by v celom Liptovskom Mikuláši nemali možnosť zohnať normálne stoličky? Majiteľ by sa mal nad pohodlím svojich zákazníkov vážne zamyslieť, aby sa nemusel hambiť.
*
Momo Prečínsky hostinec V Majeri je tým správnym miestom pre zastavenie a občerstvenie znaveného motorkára. Usadili sme sa tam pri výjazde na Trenčína a ďalej sme už ani nemuseli. Zaznamenali sme tam jedno prvenstvo. Totižto u billiárdu sme ubili Jardu. On to samozrejme rozchodil, ale každý kto ho tam ubije po nás, už nebude prvý. Nabudúce ho vopcháme do toho akvária, čo tam majú. A možno, že trafíme i do toho nešťastného Trenčína.
*
Miňo Hostinec Bobega pri Liptovskej Osade ma milo prekvapil jedálnym lístkom. Žiadne hranolky a steaky, žiadne hamburgery, žiadne kung-fu, alebo podobné nejedlé špeciality. Riadne a klasické slovenské jedlá. Pirohy, halušky, Jánošíkovo rebierko a ďalšie pohúťky našich starých mám, podľa ktorých je jasné, že sme doma nie v unifikovaných bufetoch fastfoodového typu.
*
Milo Ak chcete vidieť ako to bežalo "za komárov", choďte sa pozrieť do Malej Lehoty - Blaškov štál. Pohostinstvo, ako v každej dedine muselo stáť pri MNV. Cena piva dodnes odoláva tlakom trhového hospodárstva a jedlo zodpovedá úrovni V. cenovej skupiny. Toto je správna atmosféra, ktorá evokuje "mladé letá" Husákovej generácie.
*
Klokan Pohostinstvo U štreky v Malých Uherciach nie je žiadna veľká výhra v lotérii. Hoci si tam môžete zahrať stolný futbálek, nič iné, čo by stálo za zmienku sa tam nenachádza. Čas plynie a vlaky ešte premávajú... Ale dokedy?
*
Marek Pod Dubom za dubom nestretni sa s holubom. To je slogan nás - štamgastov hostinca v Dubinnom. Raz tam totižto vletel holub a narobil riadny binec. Inak je to ale veľmi pekná a milá krčma s kamarádskou obsluhou a slušným nápojovým lístkom. Lepšiu nenájdete v celom Dubinnom!
*
Milena Bardejovský hostinec Družba patrí medzi tie lepšie v tomto peknom kúpeľnom meste a okolí. Dámske toalety sú udržiavané v čistotea to je pre prvý dojem vždy to najdôležitejšie. Žiadne hypermoderné zariadenie nekazí dobrú pohodičku. Odporúčam kúpeľovým švihákom i náhodným návštevníkom Bardejova. I to že je tu počuť poľštinu svedčí o serióznosti a slušnosti tohto podniku.
*
Mirka Krčma, alebo spisovne hostinec, Danuša je dobrým podnikom pre vytrvalcov. Kto navštívi Baďan pri Banskej Štiavnici, mal by to otestovať. Dokiaľ sa parí, nevyhodia vás, ani sa nebudú vyhovárať na záverečnú. Vidno, že im záleží na štamgastoch i náhodných pocestných.
*
Stano Krčma "U Feďa" pod Staničným námestím v Bratislave má drahšie jedlá ako Čínska reštaurácia o pár krokov ďalej.
*
Blažena V Piešťanoch pri stanici je jedno nekultúrne zariadenie. To, že sa volá U Vrabca, asi nebude náhoda. Na rozdiel od kultúrnych domov je toto veľmi nekultúrne teepee. Ten vták vrabec by sa mohol aj hambiť za takéto hniezdo. Norkom z okolia to ale asi evidentne vyhovuje. Ani by som sa nečudovala, keby si to niektorý z nich namieril rovno pod vlak. Nabudúce radšej navštívim odstavený nákladný vagón, alebo dobytčák, ako tento nevľúdny hostinec.
*
Irena Pri Podbanskom nie je len megahotel Permon, ale i pidihostinec Sviští brloh. Nie, že by mohol permoníkom konkurovať, ale ako výčap je na prijateľnej úrovni. Prostredie je slušné, ceny zaplatiteľné a nápoje pitné. Pozdravujem partiu motorkárov Žlté lebky, ktorá sa tam minulý víkend utáborila.
*
Braňo Hostinec U Zábavného centra v Senici má špeciálne sociálne zaridenie. Pisoire je na prvý pohľad neškodný, ale keď to na vás vyvrhne, záhy zmeníte názor. Všetko ostatné je tam v norme.
*
Terka Štýlový hostinec Čierny orol v Lučenci mimoriadnym unikátom v oblasti stravovania i dodržiavania pitného režimu. Ceny sú na veľmi dobrej úrovni a poživatiny tiež. Milujem to tam!
*
Žlté lebky Pri vandrovaní smerom východným sme zavítali i do Ličartoviec. Tamojší hostinec nad miestnym vetešníctvom nás však značne sklamal. To už radšej zomrieť od smädu, ako sa dohadovať s miestnymi sedlákmi a mať pocit, že im zavadziate. Takto si služby v pohostinstve vôbec nepredstavujeme.
*
Jarek V Banskej Bystrici som navštívil hostinec Country Mlyn a nestačil som sa diviť. Dobré jedlo i nápoje, dobré ceny, dobré prostredie. Vydržal som do neskorých nočných hodín, aj keď som zarmútil svoje dieča. Ale taký už je život.
*
Tanja Klasický hostinec so všetkým čo k nemu patrí je v Prusko U Garaja. Jedlo, pitie, posedenie, pohodička a tak. Klasické ušaté pollitre, tlačenka s cibuľou, alebo utopenci. Tak to má byť. Pre fajnovky majú i štrúdľu a pre fastfoodérov urobia i pizzu. Motorkári i štamgasti si tam prídu na svoje. Čo si človek môže priať viac?
*
Žlté lebky V Bardejove sme navštívili hostinec Pod brezou. Žiadny luxus, ale pr nás vyhovujúce prostredie i ceny. Pre tých, čo sa ponáhľajú moc neodporúčame. Obsluha funguje v pohodovom tempe. Celkový dojem je ale dobrý. Isto lepší ako fastfoody, ktoré sme obišli veľkým oblúkom.
*
Rišo Minulú sobotu prebehla v Domčeku Admirál jedna veľká námorná bitka. Zúčastnil som sa a bol som na strane víťazov. Nabudúce ich opäť vyprášime.
*
Robin Celý objem vodnej masy vodného diela Gabčíkovo sa nemôže vyrovnať chvále, ktorú chcem venovať hostinci Hullám csárda pri starom Gabčíkovskom prístave. Rybie špeciality aké robia tam, som ešte nekoštoval ani vo vychytenejších reštikách. Bodaj by bolo viac takých hostincov popri vode...
*
Bolek Do hostinca Bonsaj v Prešove sa oplatí chodiť hlavne cez obedňajšie hodiny. Vtedy je celkom dobrý výber jedál. Chodievame tam z rachoty a nesťažujeme sa. Solídna obsluha i kuchyňa. Cez víkendy tam zavítam sporadicky, ale i vtedy je tam fajn. To si môžem hrknúť i pívečko a to hneď lepšie chutí.
*
Mirec Mestský hostinec v Levoči nemá chybu. Každý kto ho navštívi musí potvrdiť, že takto má vyzerať správna krčma. Rýchla a ochotná obsluha si robí dobré meno, a preto sem chodia konzumenti z širokého ďalekého okolia. Odporúčam i náhodným pocestným.
*
Mirka Hostinec v Janovciach je riadne zafajčená a smradlavá krčma. Čudujem sa tým chlapom, čo tam trávia voľný čas a absorbujú tie nepríjemné zápachy. A ešte viac sa čudujem ich manželkám, priateľkám a milenkám, ktoré im to tolerujú.
*
Paťo Hostinec Salaš v záhradkárskej osade pri Partizánskom by mohol byť fajn, keby si tam človek mohol kúpiť nejaké jedlo, alebo pivko. Všetko to je zapríčinené absenciou obsluhy. Ak má človek čakať v zástupoch na jedno pívečko, tak si ho radšej kúpi v supermarkete a donesie na záhradku. Najmä cez víkendy, keď prídu všetci lufťáci, tam nie je šanca na absolútne žiadne občerstvenie.
*
Dada Hostinec Na Márnici vo Svidníku je tak trocha nevhodne pomenovaný. Keby majiteľ zvolil optimisticktejší názov isto by zvýšil jeho návštevnosť. Takto to vyzerá ako krčma pre kanibalov. V skutočnosti to tam ale nie je také zlé, ako by sa na prvý dojem mohlo zdať. Celkom chutné špeciality i dobre vychladené pivo. Ceny a obsluha primerané svojej cenovej skupine. Len ten názov to kazí - nemôžem si pomôcť.
*
Marta Maracana na futbalovom štadióne v Senici Kunove je krčma pre naničhodníkov. Ani sa nečudujem, že tam nemajú stabilný personál. Aspoň tu klimatizáciu by tam mohli sprevádzkovať, aby sa tento pajzel mohol nazývať hostincom.
*
Ria Ten kto pozná okolie Komárna, vie, že v lete nie je záujem hľadať svoje miesto na slnku. Hľadáme skôr miesta v tieni. A presne to spĺňa hostinec Singello. Krytá terasa je zárukou príjemného osvieženia. Chodíme tam pravideľne na pivo s chalanmi i kamoškami. Obslužný personál nás už dobre pozná. Prídeme, sadneme a bez objednávania už pred nami stoja orosené kuželky. Každý pravideľný návštevník pivárne by si mal takto obsluhu ochočiť!
*
Majo Koncom augusta sme sa zastavili v bardejovskom hostinci Pod Orechom. Perfektná nálada, večer opekané klobásy a nad ránom kocovina. Personál má zjavne pre podobných návštevníkov pochopenie a nerobí si z ich nevoľností ťažkú hlavu. Ponúknu vám kávu, alebo kofolu.
*
Vratko Vagón na piešťanskej stanici je asi jediný hostinec v tejto lokalite, ktorý je ako tak použiteľný. Pri okienku vám načapujú nápoj a je na vás, kde si ho nalejete. Veľa vecí by sat dalo šte zlepšiť, ale ako som povedal: medzi slepými je jednooký kráľom.
*
Ivoš Gôtovanský hostinec Na vŕšku je typická dedinská krčma. Otvorené je podľa potreby, nalievajú primerane stavu hosťa a jeho okolia. Pívečko majú dobré, krčmár je sympaťák. Odporúčam navštíviť pre ličbu depresií.
*
Dada Hostinec U Jurka vo Zvolene nie je celkom v poriadku. Otváracia doba je pofidérna a o obsluhe máte niekedy dojem, že zomrela, alebo pri najmenšom bola ranená pri výkone služby. A o dámskych toaletách sa ani nejdem vyjadrovať. Preč odtiaľ a rýchlo!
*
Roman Klenovská krčma má svoje čaro. Pri občasných návštevách mám pocit, že tam patrím. Betelná partia štamgastov i personál, ktorý vie čo má robiť, aby tam ľuďom bolo fasa na duši i po tele. Priateľská atmosféra dáva nádherný pocit bezpečia!
*
Andy Hostinec Pod Sekvojou umiestnený v pivnici obecného kaštieľa Uzovského Šalgova je veľmi dobrým stravovacím a športovým zariadením. Pravda, šport je tu zastúpený šípkami a stolovým fubalom, ale stravovanie je na oveľa širšej, lepšej a vyššej úrovni, ako v krčmách okolitých obcí. Pivo točia riadne vychladené - ako chren. Veľmi mi tam šmakuje.
*
Buffík Krásne prostredie v okolí Krčmy u Mlyna pri Kolárove je ideálne pre motorkárov. Okrem toho tu organizujú Klobásové festivaly. Odporúčam každému.
*
Paťo Obecné pohostinstvo v Jedľových Kostoľanoch je fakt najlepšia krčma. Krásna socialistická aj tie komunistické ceny. Dúfam že im to vydrží :) Zdravím všetkých motorkárov, ktorí tam zablúdili.
*
Bulldog Pohostinstvo Pod orechom Vráble je pecka podnik. Akurát na ten futbal musíš mať fígel, aby ti to nežralo toľko peňazí. Dá sa tam posedieť i vonku. Gril, pivo a pohodička...
*
Hugo Hostinec u Garfa - Dolný Pial, je tým správny miestom pre zastavenie, občerstvenie a odreagovanie. Štýlový vzhľad, chutné jedlá, dobré pivko, prijateľné ceny. Nemám, čo by som vytkol. Slovákov i Maďarov obsluhujú v ich materinskom jazyku a nikomu to nevadí. Pozdravujem Jana do Žiliny.
*
Rasťo Corgoň Aréna v Hurbanove oproti polícii je seriózne zariadenie. Majú tam hracie automaty a billiard. Pivo majú domáce - Bažanta i Haineken. Pre notebookárov majú i wifi pripojenie.
*
Lišiak Lepšie miesto ako je piváreň Konzum v Handlovej nepoznám. Šarmantná barmanka čo hodí nezáväzný pokec a ľudia čo sú nad vecou. Kto nechápe nadmieru inteligentné alebo povrchné reči nech nechodí. Prostredie nič moc, ale ide o pohodu.
*
Tibor Happy Burger v Púchove nie je podľa názvu veľmi príťažlivým hostincom. V skutočnosti je to ale dobrý zdroj poživatín s prijateľnou obsluhou. Na päť hviezdičiek to samozrejme nie je, ale možnosť posedenia na terase je veľmi pozitívnou informáciou. rýchlosť obsluhy je tiež na slušnej úrovni.
*
Stano Pri Hronskom Beňadiku je Gazdovský Hostinec a v ňom sa dá teoreticky i najesť. Tak trocha je to ponižujúce, keď sa máte v pohostinstve doprosovať o teplú stravu. To hádam nebolo ani za stredoveku. Ale v tomto drsnom kraji je možné čokoľvek.
*
Mirec Jednoduchý hostinec pre jednoduchých pijanov v Mikuláši. Tak by sa dala definovať krčma U Kapláňov. Interiér zodpovedá cenovej kategórii tejto putyky. Nábytok pretretý na zeleno pripomína zariadenie v kasárenskej arme. Nechodím tam tak často, aby som zažil stresové situácie, keď niekto preberie, ale musí to tam byť vtedy veľmi zaujímavé. Takže na pitie áno - na jedlo asi nie!
*
Kačka V Krupine sme s partiou navštívili knajpu Pod bránou. Je to správna nálevňa. I prístup personálu je na slušnej úrovni. Asi po dvoch hodinách začali chalani skladať básničky vychvalujúce tento hostinec a jeho osadenstvo. Škoda, že sme to nezapisovali na pivné tácky. Mohla som vám poslať dôkaz. Nabudúce sa polepším :-)
*
Bélla Pod Červenou horou v Krajnom by sa mohol premenovať na "Pod Červeným  horrorom". Taký Zdeněk Pohlreich by sa tam vyřádil. Nechcem si predstaviť, ako tam vyzerá kuchyňa. Bol som tam raz a stačilo mi. Ešte hodinu po nasadnutí na bike mi krútilo črevami. Našťastie nedošlo k paralyzovaniu svalov na nohách a tak som sa vzďaloval a vzďaloval a vzďaloval a ....
*
Rasťo Ružomberský hostinec Dreváreň je oproti susednému Korýtku lákavejšou alternatívou hneď z niekoľkých dôvodov. Väčšie a chutnejšie porcie, rozmernejšie priestory i prijateľnejšie otváracie hodiny ma vždy presvedčia, kde mám zakotviť a nechať sa občersviť pohľadným personálom. Možno je to voči Korýtku nefér, ale i oni by sa mohli zlepšiť, keby chceli.
*
Miriam Hostinec Pod orechom vo Vrábloch je síce maličký, ale majú tam pieskovisko pre deťúrence. Oplatí sa tam posedieť pri víkendových špacíroch s potomstvom i so psom. Svatobná hostina by sa tam asi nezmestila, ale to je dobre. Zbytočne by zaberali miesto okoloidúcim...
*
Poslať príspevok e-mailom
Na záhlavie