Priestor pre reklamný text
*
Poslať príspevok e-mailom
*
Vlasťo Kaštiel v Čičmanoch by mohol byť slušným hostincom keby... Zariadenie pamätá ešte asi Marku Terku. Parkovisko je naopak riešené asi pre budúce generácie, keď sa bude dať parkovať do výšky a nezaberie to takú veľkú plochu. Možno, že to majú na triku pamiatkári, ale potom to môžu rovno zavrieť. Tie drevorezby, čo tam predávajú môžu ponúkať i zo stánka 2x2m. Okrem toho som presvedčený, že to do krčmy ani nepatrí.
*
Ferenc Dolnokubínskym športovým fanúšikom, ktorí navštevujú tamojší hostinec Kopačka nie je čo závidieť. Ja by som tam hlavne nakopal zadok tomu výčepákovi, ktorý už nikoľko storočí neprepláchol trubky. Možno až keď športovci uspejú v európskych pohároch, zafinancujú výmenu trubiek za nové.
*
Aďo Hostinec Pod Jablonkou, medzi domorodcami prezývaný Ukrajina, má dosť nepohodlné kavalce na sedenie. Že by v celom Liptovskom Mikuláši nemali možnosť zohnať normálne stoličky? Majiteľ by sa mal nad pohodlím svojich zákazníkov vážne zamyslieť, aby sa nemusel hambiť.
*
Miňo Hostinec Bobega pri Liptovskej Osade ma milo prekvapil jedálnym lístkom. Žiadne hranolky a steaky, žiadne hamburgery, žiadne kung-fu, alebo podobné nejedlé špeciality. Riadne a klasické slovenské jedlá. Pirohy, halušky, Jánošíkovo rebierko a ďalšie pohúťky našich starých mám, podľa ktorých je jasné, že sme doma nie v unifikovaných bufetoch fastfoodového typu.
*
Irena Pri Podbanskom nie je len megahotel Permon, ale i pidihostinec Sviští brloh. Nie, že by mohol permoníkom konkurovať, ale ako výčap je na prijateľnej úrovni. Prostredie je slušné, ceny zaplatiteľné a nápoje pitné. Pozdravujem partiu motorkárov Žlté lebky, ktorá sa tam minulý víkend utáborila.
*
Ivoš Gôtovanský hostinec Na vŕšku je typická dedinská krčma. Otvorené je podľa potreby, nalievajú primerane stavu hosťa a jeho okolia. Pívečko majú dobré, krčmár je sympaťák. Odporúčam navštíviť pre ličbu depresií.
*
Mirec Jednoduchý hostinec pre jednoduchých pijanov v Mikuláši. Tak by sa dala definovať krčma U Kapláňov. Interiér zodpovedá cenovej kategórii tejto putyky. Nábytok pretretý na zeleno pripomína zariadenie v kasárenskej arme. Nechodím tam tak často, aby som zažil stresové situácie, keď niekto preberie, ale musí to tam byť vtedy veľmi zaujímavé. Takže na pitie áno - na jedlo asi nie!
*
Rasťo Ružomberský hostinec Dreváreň je oproti susednému Korýtku lákavejšou alternatívou hneď z niekoľkých dôvodov. Väčšie a chutnejšie porcie, rozmernejšie priestory i prijateľnejšie otváracie hodiny ma vždy presvedčia, kde mám zakotviť a nechať sa občersviť pohľadným personálom. Možno je to voči Korýtku nefér, ale i oni by sa mohli zlepšiť, keby chceli.
*
Poslať príspevok e-mailom
Na záhlavie